Adaptacja projektu gotowego

Adaptacja projektu gotowego jest procesem na który wpływ ma szereg składowych. Rozpoczynając proces budowy domu część z nas posiada zamysł lub gotowy projekt architektoniczny wymarzonego domu. W tym przypadku osoby te poszukują odpowiedniej działki by móc na niej wybudować właśnie ten dom. Druga część osób posiada działkę do której dopasowują obiekt.   Ci z kolei poszukują odpowiedniego projektu budynku, który równocześnie spełni ich wymagania funkcjonalne i estetyczne.

Niezależnie od biura projektowego, które przygotowało projekt, każdy projekt gotowy musi zostać zaadoptowany na konkretnej działce. Adaptacja projektu gotowego to wymóg konieczny bez którego nie otrzymamy pozwolenia na budowę.

Kupując projekt gotowy musimy pamiętać, że autor tego projektu nie wie na jakiej działce chcemy postawić nasz wymarzony dom dlatego też projekty gotowe są tworzone na podstawie standardowych warunków gruntowych.

Z inną sytuacją mamy do czynienia gdy zamawiamy projekt indywidualny. Tu architekt na podstawie zebranej dokumentacji posiada informacje o gruncie, na którym chcemy wznieść budynek dlatego też tworzy projekt z myślą o tej konkretnej działce.

Adaptacja projektu gotowego zależy od kilku czynników:

1. Warunków zabudowy lub miejscowego planu zagospodarowania
    przestrzennego
 terenu
2. Warunków technicznych przyłączenia mediów,
3. 
Przeprowadzonych badań geotechnicznych gruntu,
4. 
Zmian architektonicznych, które chcemy nanieść w projekcie.

Czynników wpływających na adaptację jest sporo dlatego też zachęcamy do skorzystania z kompleksowych usług, które świadczymy dla naszych Klientów w zakresie adaptacji projektów gotowych jak również opracowaniu projektów indywidualnych. 

Projektowanie architektoniczne
adaptacja projektu